تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - ۱۵ آبان ۱۴۰۲

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه تا یک ماه آینده

اقتصادآنلاین نوشت: یک عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ثبات قیمت‌های طلا و سکه پیش بینی کرد از نیمه آذر شاهد تغییرات محسوس در قیمت‌ها باشیم.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه تا یک ماه آینده

رویداد۲۴ قیمت طلا و سکه در روز‌های اخیر تقریبا به ثبات نسبی رسیده است، سکه تمام در محدوده ۲۹ میلیون تومان تا نزدیک ۳۰ میلیون تومان متغیر بوده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز تقریبا ۲ میلیون و ۴۷۰ تا ۲ میلیون ۵۰۰ هزار تومان در نوسان بوده است.

انس جهانی طلا نیز پس از جهش هفته گذشته به ثبات رسیده است به طور میانگین در محدوده ۱۹۹۰ دلار در حرکت است. به اعتقاد کارشناسان بازار طلا کاهش تنش‌های میان فلسطین و اسرائیل و امید به رسیدن به آرامش باعث ثبات قیمت طلا شده است.

پیش بینی کارشناسان بر است که با توجه به شرایط فعلی قیمت طلای جهانی و طلا و سکه با روند کنونی ادامه داشته باشد مگر اینکه حادثه خاصی رخ دهد.

در همین زمینه عبادالله محمدولی، عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران، درباره آخرین وضعیت بازار سکه و طلای داخلی گفت: وضعیت بازار به ثبات قیمت رسیده است هر مثقال طلا روی ۱۰ میلیون ۷۶۰ تا ۷۷۰ هزار تومان جا خشک کرده است اتفاق خاصی در بازار نمی‌افتد گا‌ها ۲۰ هزار تومان کاهش یا افزایش دارد قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۲ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان تا ۲ میلیون ۵۰۰ هزار تومان متغیر است

وی اضافه کرد: مردم به دنبال این هستند که از سرمایه شان ارزش افزوده کسب کنند، زمانی که بازار نوسان ندارد مشتری وارد آن نمی‌شود؛ یعنی خریدار در بازار ما وجود ندارد و خلوت است.

عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران در پیش بینی از روند قیمت‌ها نیز اظهار کرد: تا نیمه آذر ما این شرایط قیمت‌ها ادامه خواهد داشت نهایتا هر مثقال طلا ۱۱ میلیون تومان خواهد شد، اما پس از آن تقاضای زیادی وارد بازار خواهد شد خریدار بیشتر می‌شود و تغییراتی در قیمت‌ها خواهیم داشت.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت طلا ، قیمت سکه
نظرات شما
نظرسنجی
پیش‌بینی شما از آینده قیمت دلار چیست؟
پیشخوان