تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۱۰ دی ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۴ نظر

افشای علت عدم استرداد محمود خاوری توسط کانادا

رئیس پلیس اینترپل فراجا نحوه صدور اعلان قرمز برای یک متهم را تشریح کرد و علت اینکه چرا دولت کانادا خاوری را تحویل ایران نمی‌دهد را توضیح داد.

افشای علت عدم استرداد محمود خاوری توسط کانادا
رویداد۲۴ سردار مجید کریمی، رئیس پلیس اینترپل فراجا در پاسخ به اینکه چرا دولت کانادا متهم خاوری را به کشور مسترد نمی‌کند، اظهار کرد: متهم بودن خاوری برای دولت کانادا کاملا مسجل شده است و دولت کانادا کاملا در جریان است که این متهم مرتکب جرم کلاهبرداری شده است.

به گزارش تسنیم، بخش‌هایی از اظهارات سردار کریمی را در ادامه می‌خوانید:

اما نکته قابل توجه این است که خاوری، پول بسیار زیادی را با خود به کانادا برده است و کانادا نمی‌تواند از این موضوع چشم پوشی کند و پول و این متهم را به ایران بازگرداند!

البته که استرداد مجرمین ضوابط بین‌المللی خاص خود را دارد، اما ایران با کشور‌های همسایه هیچ مشکلی در زمینه استرداد مجرمین ندارد.

در جا‌هایی که به مشکل برمی‌خوریم آنجایی است که کشور‌ها مسائل سیاسی را در با مسائل انتظامی و پلیسی، دخالت می‌دهند.
اعلان قرمز‌ها به یک سری ضوابط و مقررات بین المللی است براساس قانون برخی از افعال جرم حساب می‌شود اگر فردی مرتکب این جرایم شود دستگاه قضایی برای او حکم صادر می‌کند و اگر متهم به کشور دیگری فرار کرده باشد متهم تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرد.

دستگاه قضایی مشخصات متهم را به پلیس بین‌الملل می‌دهد و در پلیس بین‌الملل بخش اینترپل پرونده به صورت کامل جمع‌آوری شده و اعلان قرمز آن صادر می‌شود.

اینترپل ایران دستور اعلان قرمز را به سازمان جهانی اینترپل ارسال می‌کند و در اینترپل جهانی بخش شبهه قضایی محتویات پرونده بررسی و اگر نیاز به مستندات باشد درخواست مستندات را از کشور صادرکننده اعلان قرمز می‌کند و در نهایت اعلان قرمز جهانی صادر می‌شود.

ماموران پلیس اینترپل ایران برای انجام برخی از ماموریت‌های جهانی به سازمان جهانی بین‌المللی (اینترپل جهانی) اعزام می‌شوند تا در یک سری از ماموریت‌های جهانی حاضر باشند.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: خاوری ، دولت کانادا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۰
0
5
مبارک کانادایی ها باشد. هرچه دزد و کلاهبردار می خواهند ببرند نخبگان علمی مان را نبرند.
پاسخ ها
پیام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۱
هم پول میخوان هم نخبه ها رو، تنها کشوری که اقتصاد و مغز براش اهمیتی نداره ایرانه، چه کیفی دارن می کنن غربی ها بهتر از براشون نمی شد.
مهدی
|
United States of America
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۰
1
11
ایشان امانتدار داخلی ها هستند در کانادا. وگرنه یک روزه فنا شده بود
راِیش سوم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۳
1
0
پول ها میرفت
جای دیگه نوش
ج ا ن
خاوری
نظرات شما
پیشخوان