تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵:۱۱ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۷
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: پاشنه آشیل کشور ما بحث انرژی است که کشورهای خارجی نیز بر این نقطه حساس انگشت گذاشته اند البته مسئولان درحوزه حامل های انرژی به خصوص بنزین مسائل را مرتبا رصد می کنند دونرخی کردن بنزین و استفاده از کارت هوشمند در شرایط فعلی به احتمال زیاد اجرایی خواهد شد.
رویداد۲۴بحث دونرخی شدن بنزین در نیمه دوم سال مدتی است که بحث مجلس و دغدغه جایگاه‌داران سوخت و مردم شده است اینکه تا چه حد این فرضیه رنگ عملی به خود می‌گیرد یا خیر به ادامه وضعیت اقتصادی و تحریم‌های آمریکا باز می‌گردد و مشخص نیست درصورت دونرخی شدن میزان سهمیه‌ها و قیمت‌ها برچه اساسی خواهد بود. طرح دو نرخی کردن بنزین سوالات زیادی ایجاد کرده؛ سوالاتی که گویا دولت و کمیسون انرژی هم برای آن پاسخی ندارند. همین بلاتکلیفی نگرانی‌ها را بیشتر کرده است. علی ادیانی نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس به رویداد۲۴ می‌گوید: ما در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌بریم اما متاسفانه هنوز دولت و مجلس این مسئله را هنوز باور نکرده‌اند لذا باید الزامات و شرایط جنگ اقتصادی را فراهم کرد و برای رویارویی با آن آمادگی داشت. 

ادیانی تاکید می‌کند که پاشنه آشیل کشور بحث انرژی است. او اعتقاد دارد کشورهای خارجی بر این نقطه حساس انگشت گذاشته‌اند اما مسئولان در حوزه حامل‌های انرژی به خصوص بنزین مسائل را مرتبا رصد می‌کنند و بر اساس همین رصد شرایط به این نتیجه رسیده‌ایم که دو نرخی کردن بنزین و استفاده از کارت هوشمند در شرایط فعلی اجرایی خواهد شد. 

عضو خانه ملت بیان کرد: درحال حاضر استفاده از کارت سوخت جایگاه داران در استفاده از بنزین الزامی است اما با اجرایی شدن دونرخی شدن بنزین مجددا کارت‌های سوخت برای همه اشخاص فعال خواهد شد اما اینکه چه زمانی این طرح اجرایی شود و با چه قیمتی به دست مصرف کننده برسد در اختیار دولت است و هنوز اخبار دقیقی در این ارتباط مشخص نیست. 

ادیانی تاکید کرد: ما با کمبود بنزین مواجه نخواهیم شد چرا که بعد از ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس درحال حاضر به میزان 24 میلیون لیتر بنزین یورو 5 تولید می‌کنیم که نسبت به زمان تحریم‌ها در سال 91 که این پالایشگاه را هم نداشتیم درشرایط بهتری قرار داریم و کمبودی در تامین بنزین داخل نخواهیم داشت. 
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
بام
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
0
0
#یا برید مذاکره کنید تخریم برداشته شه امسال داخل شدیم همش بوق گرانی میزنن چی میخواین از حان مردم میخوام صدسال سیاه دونرخی نشه هرروز الان اینو میگیرن بعدا میگیرن مرغ مواد غذایی ولوازم هانگی ای کوفتتون بشه ما که مخالفیم ومجلس ودولت حلال نمیکنیم شما چه طور خوابت میبره شبا متاسفم
598
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
0
0
حالا که پمپ بنزین ها ی دولتی توسط بچه های بالاو یاران زنگی مست چپو شد /چی بهتر از این /هرکسی هرجایی را رسیده به نام خودش سند زده / در خیابان دماوند تهران (خاقانی )یک زمین با یک نانوایی بود /سال 1384 قبل از رفتن خاتمی چپو شد /بیشتر این ها که دم از خصوصی سازی و اصل 44 می زنند / منظور سفره 44 نفری است که زیر یوغ پدر بزرگ هستند یا خان بالا ست/هرقسمتی را به نام یک نفر می زند / از عیال وعروس و / گرفته تا بقیه /
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین