تاریخ انتشار: ۱۸:۱۷ - ۰۴ آذر ۱۳۹۷
به مناسبت سالروز میلاد حضرت محمد (ص) و هفته وحدت، رهبر انقلاب در جمع مسئولین نظام و مهمانان شرکت‌کننده در سی‌ودومین کنفرانس وحدت اسلامی و گروه‌ها مختلفی از مردم سخنرانی کردند که بیانات ایشان در رسانه‌ها و خبرگزاری‌های خارجی بازتاب گسترده‌ای داشته است.

بازتاب بیانات رهبرانقلاب در جمع شرکت‌کنندگان در کنفرانس وحدت اسلامی

رویداد۲۴ خبرگزاری رویترز به بیانات رهبر انقلاب اسلامی ایران در هفته وحدت با تیتر آمریکا خاورمیانه را به خاطر ترس از قدرت افزایی اسلامی مورد هدف قرار می‌دهد، پرداخت.

رویترز علاوه بر این به محکومیت همکاری برخی کشورهای اسلامی با جنایات آمریکا علیه فلسطین و یمن و شکست حتمی این قدرت‌ها که در بیانات رهبر انقلاب اسلامی ایران آمده است، اشاره کرد.

روزنامه صهیونیستی اورشلیم‌پست با تیتر «آمریکا خاورمیانه را به خاطر ترس از بیداری اسلامی مورد هدف قرار می‌دهد» بیانات رهبر کشورمان را منعکس کرد.

این روزنامه صهیونستی در ادامه به سخنان رهبری مبنی بر این که «قدرت‌های متکبر جهانی» که توسط «شیطان بزرگ» هدایت می‌شوند، در مواجهه با بیداری اسلامی خاورمیانه تنزل خواهند کرد، اشاره کرد و به نقل از رهبر انقلاب افزود: رژیم صهیونیستی بیش از پیش ضعیف شده است که این شکست اسرائیل به دست حزب‌الله لبنان در سال 2006 و فلسطینی‌ها در غزه در سال 2009 به وقوع پیوسته است.

تیتر روزنامه آنلاین ایجیپت‌ایندیپندنت نیز که به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که «آمریکا خاورمیانه را مورد هدف خود قرار می‎دهد چرا که از قدرت‌افزایی اسلامی می‌هراسد»، بیانات رهبرمان را منعکس کرد.

این روزنامه همچنین به بخشی از سخنان ایشان که به محکومیت همدستی برخی قدرت‌های اسلامی با جنایت‌های آمریکا علیه یمن و فلسطین و قطعی بودن شکست این قدرت‌ها بود اشاره کرد.

شبکه تلوزیونی چنل‌نیوزآسیا با تیتر «آمریکا خاورمیانه را هدف قرار می‌دهد چرا که از قدرت افزایی اسلامی هراس دارد» سخنان رهبری را مورد توجه قرار داده و در ادامه به نقل از رهبر کشورمان نوشته است: قدرت‌های جهانی که تحت رهبری آمریکا هستند، به خاطر بیداری اسلامی به وجود آمده در منطقه به خاورمیانه توجه دارند. آن‌ها از این بیداری اسلامی واهمه دارند، زیرا در هرجایی که اسلام بر دل و جان مردم مسلط شده، استکبار سیلی خورده است.

این شبکه در ادامه به بخشی از بیانات رهبری که در آن همدستی برخی حاکمان اسلامی در جنایت‌های (آمریکا) علیه فلسطین و مردم یمن را محکوم به شکست دانستند، اشاره کرده است.

نیویوک تایمز با تیتر "آمریکا که از قدرت‌گیری اسلامی هراس دارد، خاورمیانه را هدف قرار گرفته است" به بازنشر بیانات رهبر معظم کشورمان پرداخته است.

المنار انگلیسی با تیتر "علی‌رغم مشقت‌هایی که آمریکا و آل سعود ایجاد کرده‌اند، یمنی‌ها پیروز خواهند شد" به انتشار سخنان رهبر انقلاب پرداخته است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: