تاریخ انتشار: ۱۷:۰۰ - ۰۶ آذر ۱۳۹۷
سناتور ارشد جمهوریخواه آمریکا تصریح کرد که در صورت اثبات دست داشتن ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی، برای تحریم او و کشورش تلاش لازم را انجام خواهد داد.
لیندسی‌گراهام: برای تحریم «بن‌سلمان» و عربستان تلاش می‌کنم
رویداد۲۴ لیندسی گراهام سناتور ارشد حزب جمهوریخواه آمریکا در مصاحبه با وبگاه «آکسیوس» اعلام کرد که وی همراه با برخی از سناتور‌ها برای دریافت اطلاعاتی درباره اینکه آیا محمد بن‌سلمان ولیعهد سعودی دستور قتل جمال خاشقجی را صادر کرده یا خیر، از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» تشکیل جلسه توجیهی را درخواست کرده‌اند.

سناتور ارشد حزب جمهوریخواه آمریکا ادامه داد: اگر مدارک کافی برای نتیجه گیری در این باره که محمد بن سلمان در این قتل همدست بوده، وجود داشته باشد و مقامات سازمان «سیا» تایید کنند که وی دستور قتل خاشقجی را داده است، در آن صورت اقدامات لازم برای طرح این موضوع در قالب قطعنامه‌ای در سنا برای تحریم وی و ریاض را انجام خواهم داد.

وی همچنین از همکاری با «باب منندز» عضو ارشد دموکرات‌ها برای اعمال تحریم هائی علیه عربستان سعودی و ولیعهد این کشور در رابطه با قتل «خاشقجی» خبر داد و گفت: من همچنین در قطعنامه خود در سنا، به دیگر رفتار‌های محمد بن سلمان از قبیل: مدیریت جنگ در یمن، داستان عجیب و غریب (حبس) نخست وزیر لبنان و محاصره قطر هم بدون هرگونه مشاوره‌ای نگاه خواهم کرد.

به گفته این سناتور، افزون بر سناتور‌های دموکرات برخی از جمهوریخواهان نیز در این موضوع بر خلاف دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا موضع گیری خواهند کرد.
منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: