تاریخ انتشار: ۱۸:۲۸ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی مدت‌هاست نزد برخی رسانه‌ها مورد سوال واقع است. هرچند روش مواجهه برخی رسانه‌ها با آقای شمخانی قابل نقد است و متهم کردن به بهانه تخلف احتمالی نزدیکان وی بداخلاقی محسوب می‌شود، اما انتظار می‌رود آقای شمخانی صادقانه و شفاف نسبت به مسائل مطرح شده توضیح دهند

رویداد۲۴  یکم. مازیار ابراهیمی به اتهام همکاری در ترور هسته‌ای دستگیر و در نهایت اعترافات وی از رسانه ملی منتشر می‌شود. با این حال مدتی بعد آزاد و از کشور خارج می‌شود. همین فرآیند با مجموعه‌ای از اطلاعات درست و غلط در شبکه‌های ضدانقلاب تبدیل به یک مستند می‌شود و موجی از هجمه‌ها علیه نهادامنیتی و اطلاعاتی کشور به راه می‌اندازد.

سوال مخاطب اینست که ماجرا چیست؟ چه کسی دروغ می‌گوید؟ کجا خطا صورت گرفته است؟ کدام نهاد باید پاسخگو باشد؟

خطا و اشتباه یک روی ماجرا است و اما صداقت با مخاطب وجه دیگری است. کمترین انتظاری که از وزارت اطلاعات می‌رود این است که ماجرا را شفاف و صریح توضیح دهد. مردم ما به مسئولین خود اعتماد دارند و توضیح صادقانه را نسبت به قصور و تقصیر‌ها می‌پذیرند. چه آنکه ایندست رفتار‌ها و پذیرفتن خطا و برخورد با متخلفین، اعتبار این نهاد متعهد و پرتلاش را نزد مردم چندین برابر می‌کند.

دوم. آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی مدت‌هاست نزد برخی رسانه‌ها مورد سوال واقع است. هرچند روش مواجهه برخی رسانه‌ها با آقای شمخانی قابل نقد است و متهم کردن به بهانه تخلف احتمالی نزدیکان وی بداخلاقی محسوب می‌شود، اما انتظار می‌رود آقای شمخانی صادقانه و شفاف نسبت به مسائل مطرح شده توضیح دهند. مخاطب باهوش و منصف است و توضیح شفاف و از سر صدق آقای شمخانی را می‌پذیرد.

سوم. سالار آقاخان به عنوان متهم ردیف اول اخلال در بازار معرفی شده است. اما غیبت وی در دادگاه اولین و مهمترین خبری بود که توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد.

سالار آقاخان بنا بر اخبار منتشر شده چند ماه در حبس بوده است و در نهایت با وثیقه از زندان آزاد و به صورت قانونی از کشور خارج می‌شود و برای زیارت به نجف می‌رود و دیگر به کشور باز نمی‌گردد.

مهمترین سوالی که اینجا وجود دارد این است که سالار آقاخان اگر متهم اول این پرونده است و دادگاه اسناد لازم برای تخلفات وی را داراست، چرا مجوز خروج می‌گیرد؟ چرا منع نشده است؟ اولین سوالی که بعد دادگاه برای مخاطب ایجاد می‌شود اینست که چرا مسئولین محترم قضائی نسبت به این موضوع تدبیر لازم را اندیشه نکردند؟

در نهایت اینکه

اشکال در جامعه ما این دست قصور‌ها و یا خطا‌ها و حتی تخلفات نیست. مساله اصلی که مخاطب را آزار می‌دهد بی اعتنایی به افکار عمومی است. ارتباط راستین و شفاف و صمیمانه باعث همراهی و همدلی مردم می‌شود چه آنکه اعتبار نهاد مسوول را بالا برده و اعتماد مردم را به عنوان مهمترین سرمایه یک سازمان و بلکه انقلاب بیشتر می‌کند.
منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
0
0
تو کشور ما هیچ مسولی خودشو مجاب به جواب دادن به مردم نمیدونه ...چون از نگاه اونها مردم فقط رعیت و غلام و برده اونها هستن نه صاحب مملکت ....
علی فدایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
0
0
مردم و افکار عمومی ارزش ندارد. افرادی که مرتکب جرم شده اند باید مجازات و به مردم معرفی شوند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: