تاریخ انتشار: ۱۳:۰۳ - ۲۶ آبان ۱۳۹۸
رویداد۲۴ خبر می‌دهد؛
در پی افزایش قیمت بنزین و اعتراضات مردم به گرانی بنزین، کسبه بازار تهران مغازه‌های خود را تعطیل کردند. دبیر کل اصناف گفته تا امنیت بازار تامین نشده، مغازه‌ها باز نخواهد شد.

تعطیلی بازار تهران افزایش قیمت بنزین

رویداد۲۴  صبح امروز بازار تهران باز شد و کسبه به محل کار خود رفتند اما ناآرامی‌هایی در آن منطقه باعث شد بازار بزرگ تهران تعطیل شود.

برخی از مغازه‌داران گفته‌اند تعطیلی بازار در اعتراض به گرانی بنزین بوده است، زیرا شرایط ناآرام است برای حفظ امنیت مغازه‌ها این اقدام را انجام داده‌اند.

آنگونه که خبرنگار رویداد۲۴ از کسبه بازار کسب اطلاع کرده، در حال حاضر بازارهای سبزه میدان‌، کفاش‌ها، پارچه‌فروش‌ها، بازار فرش و طلا و ... تعطیل است.


بیشتر بخوانیدواکنش سکه به افزایش قیمت بنزین چه بود؟


احمد کریمی اصفهانی دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار صبح امروز در گفت‌وگویی با ایسنا خبر داده که اعتراضات انجام شده در بازار بزرگ تهران توسط عده‌ای خارج از بازار انجام شده است.

او گفته پس از شدت گرفتن ناآرامی‌ها، از حدود ساعت ده صبح مغازه‌داران، بازار را تعطیل کردند زیرا ممکن است افرادی اقدام به غارت کنند پس بر همین اساس بازاریان ترجیح می‌دهند که فعلا کسب و کار خود را تعطیل کنند.

کریمی اصفهانی گفته پلیس، امنیت بازار را برقرار خواهد کرد و در حال حاضر در منطقه حضور دارد و به محض برقراری امنیت مغازه‌ها باز خواهد شد.

مشاهدات خبرنگار رویداد۲۴ حاکی است که تا این لحظه متروی تهران در ایستگاه بازار تهران (۱۵ خرداد) بسته شده و مسافران اجازه خروج از این ایستگاه را ندارند و باید از ایستگاه دیگری خارج شوند.

خبرگزاری میزان نوشته شب گذشته بازار حضرتی و بازار ارامنه کوچه یزدان پرست آتش گرفته است که البته این آتش سوزی با حضور آتش نشانان سه ایستگاه مهار و خاموش شد. به گزارش رویداد۲۴ اینکه دلیل آتش سوزی چه بوده و ایا ارتباطی به ناآرامی‌ها داشته، مشخص نیست.

برخی از رسانه‌های خارج کشور نوشتند که آتش سوزی به خاطر اعتراضات بوده اما اطلاعات آتش نشانانی که در محل بودند، نشان می‌دهد که این دو موضوع ارتباطی با هم نداشتند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: