تاریخ انتشار: ۱۸:۱۹ - ۱۲ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

رشد هیجانی قیمت در بازار خودرو؛ فروش قفل شده

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران به خریداران خودرو توصیه کرد اگر به فروشندگان غیر مجاز مراجعه شود یا فریب تبلیغات فضای مجازی را بخورند که با چند میلیون ارزان‌تر خودرویی را بخرند قطعا ضرر می‌کنند و سرمایه خود را از دست می‌دهند.

قیمت خودرورویداد۲۴ تسنیم نوشت: همزمان با افزایش قیمت ها در بازار ارز، بازار خرید و فروش خودروهای مونتاژی نیز با رشد قیمت روبرو شده، به نحوی که در برخی خودروها رشد قیمت ها تا ۲۰ میلیون تومان است. درحال حاضر معامله ای در بازار صورت نمی‌گیرد اما رفتارهای هیجانی که به واسطه تغییرات نرخ ارز در بازار ایجاد شده فروشندگان را در فروش محصولات مردد نموده و آنها قیمت های بالایی را برای محصولات عنوان می کنند.

در همین زمینه سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‎‎داران و فروشندگان خودرو تهران گفته است: اکنون در بازار خودرو هیچ جنب و جوشی دیده نمی شود. می توان گفت بازار به خواب رفته از طرفی قدرت خرید مردم کاهش یافته و همین طور روشن نشدن جزئیات واردات خودرو سبب شده مشتریان همیشگی بازار، منتظر روشن شدن این موضوعات به ویژه واردات خودرو باشند. اما در روزهای اخیر که قیمت دلار در بازار آزاد در حال افزایش است و همین امر خودروها را گران کرده است.

موتمنی در پاسخ به این سوال که آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید خودرو است؟ گفت: اگر با این دید که خودرو یک کالای مصرفی است و برای مصرف روزمره قرار است مورد استفاده قرار گیرد خیلی تفاوتی ندارد و در هر شرایط که احساس نیاز داشته باشیم باید خودرو را خریداری کنیم. اما اگر بخواهیم با دید سرمایه گذاری و سوددهی آن را بخریم شرایط فرق دارد و مواردی چون نرخ دلار و بحث واردات در آن نقش دارد و سرمایه گذار هم صبر می کند تا در یک شرایط مناسب تری اقدام به خرید کند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران به خریداران خودرو توصیه کرد برای خرید خودرو حتما به واحدهای صنفی معتبر که دارای پروانه کسب هستند مراجعه کنند در این صورت اگر مشکلی هم به وجود بیاید قابل حل است؛ اما اگر به فروشندگان غیر مجاز مراجعه شود یا فریب تبلیغات فضای مجازی را بخورند که با چند میلیون ارزان تر خودرویی را بخرند قطعا ضرر می کنند و سرمایه خود را از دست می دهند.


بیشتر بخوانید: سیگنال جدید صمت برای گرانی مجدد خودرو


در حال حاضر تیبا با افزایش یک میلیون تومانی با قیمت ۲۰۰ میلیون تومان، ساینا اس با افزایش دو میلیون تومانی ۲۱۸ میلیون تومان، کوئیک پلاس با افزایش یک میلیون تومانی ۳۰۶ میلیون تومان و کوئیک اس با افزایش سه میلیون تومانی با قیمت ۲۶۶ میلیون تومان در بازار به فروش می رسد.

همچنین در محصولات ایران خودرو نیز دنا پلاس توربو ۶ دنده دستی با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۴۸۱ میلیون تومان، پژو پارس با افزایش دو میلیون تومانی با قیمت ۳۱۸ میلیون تومان، و پژو ۲۰۶ تیپ سه با افزایش سه میلیون تومانی با قیمت ۳۴۴ میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
0
0
تو كه گفتي معامله اي صورت نمي گيره و بازار قفل شده
نظرات شما